Google боротиметься з дорвеями більш ефективно

15.06.2015

Розмови про те, що Google запускає вдосконалений алгоритм боротьби з дорвеями, ведуться ще з другої березневої декади. Саме тоді розробниками Google було заявлено, що їм вдалося оновити відповідний класифікатор, який відтепер не допускатиме дорвеї до видачі, проте однозначної відповіді на питання користувачів, чи працює цей класифікатор «на повну силу» або поки перебуває на стадії виробничого тестування, дано не було.

Відповідь прийшла лише через півтора місяці. Співробітник Google Джон Мюллер, працівник відділу якості, провів відеоконференцію з веб-майстрами, на якій зазначив, що покращений класифікатор вже пройшов всі належні тести і тепер працює в повному і остаточному форматі.

Невелика довідка.

Дорвеями, як відомо, називають один з «брудних» прийомів у сфері SEO. За своєю суттю дорвей є сторінкою, призначеною не для користувача, а конкретно для робота пошукової системи. Дана сторінка супроводжується автоматично згенерованим текстом, який не несе смислового навантаження, однак має оптимальну щільність «ключів», досить високу унікальність і на рівні сусідніх слів створює ілюзію справжнього тексту. Таким чином, з точки зору пошукового робота подібний текст близький до ідеального, а тому пошуковик, який має недосконалий класифікатор, виводить подібні сторінки в топ видачі. Користувач, в свою чергу, при переході автоматично переміщається з «безглуздої» сторінки, на ту, що написана «людською» мовою, але з позицій SEO ніяк не опрацьовувалася.

Подібна хитрість відноситься до так званого «чорного» SEO, яке потрапляє під санкції всіх великих пошукових систем.

Другие новости