«Google» тепер ще й мобільний оператор

15.06.2015

Компанія «Google» почала надавати послуги мобільного оператора, який отримав ім’я Project Fi. Ця подія була анонсована прес-центром компанії ще кілька місяців тому, а тепер це стало реальністю.

Базовий тариф, який «Google» пропонує своїм абонентам, дасть можливість спілкуватися за 20 доларів протягом місяця. За ці гроші користувачі зможуть необмежено розмовляти всередині нової мережі, розсилати смс-повідомлення по всьому світу і дзвонити за кордон за відносно невеликі гроші. Якщо абонент побажає додати до переліку можливостей ще й інтернет, то вартість місячного спілкування буде зростати на 10 доларів за кожен витрачений гігабайт. Що стосується інтернету в безлімітному форматі, то в «Google» недвозначно дали зрозуміти, що на подібну опцію поки що чекати не варто.

Нова мобільна мережа вже охопила 120 країн, однак користувачі в Сполучених Штатах все ж користуються певними привілеями, оскільки за межами США абоненти отримають усічений у відношенні швидкості інтернет – його швидкість поки не буде перевищувати 256 кб/сек.

Базовою мережею для оператора стали мережі LTE, однак систему навчили самостійно розпізнавати оптимальні джерела сигналу, і, якщо поблизу не виявиться рідної LTE-мережі, вона автоматично встановлює з’єднання з 3G.

На даному етапі послугами Project Fi користуватися зможуть абоненти, у яких є смартфони Nexus 6. Для цього їм потрібно буде запросити сім-карту в найближчому сервісному центрі «Google». Трохи пізніше розробники планують зробити цю мережу загальнодоступною.

Основні цілі свого нового проекту в «Google» сформулювали наступним чином:

  • отримати високоякісний зв’язок, тобто домогтися гарної якості з’єднання і високої швидкості;
  • реалізувати «хмарний» принцип комунікації. Буде створений хмарний сервіс з номерами користувача, отже абонент зможе скористатися послугами зв’язку на будь-якому пристрої;
  • надати комплексний сервіс – за згадані 20 доларів абонент буде отримувати весь комплекс мобільних послуг, за винятком інтернету.

Другие новости